נשמח לעזור
צרו קשר

RU

AR

EN

HE

שאלות ותשובות
נפוצות על תוכנית
או איי

אכלני יתר אנונימיים היא חברותא של אנשים שבעזרת התחלקות בניסיון, כוח ותקווה, מחלימים מאכילת יתר כפייתית. אנו מקבלים בברכה כל מי שרוצה להפסיק לאכול באופן כפייתי. אין תשלומי חובה או דמי חברות. אנו תומכים בעצמנו ע”י תרומותינו ואיננו מעודדים או מקבלים תרומות מבחוץ. או איי אינה מסופחת לאף ארגון ציבורי או פרטי, תנועה פוליטית או תורה אידיאולוגית או דתית. איננו קובעים עמדה על עניינים חיצוניים. המטרה העיקרית שלנו היא להימנע מאכילת יתר כפייתית* ולשאת את בשורת ההחלמה לאלו שעדיין סובלים.
*אנו משתמשים במונח אכלן כפייתי או אכלן יתר כפייתי בכל ספרות או איי.

אנו באו איי מאמינים שיש לנו מחלה המתבטאת בשלושה מישורים: פיזי, רגשי ורוחני. עשרות אלפים מצאו שתוכנית שניים-עשר הצעדים של או איי מביאה להחלמה בכל שלושת המישורים. בשנים-עשר הצעדים מגולמים העקרונות אשר אם ניישם אותם נחווה שחרור מהאכילה הכפייתית ומהתנהגויות כפייתיות הקשורות לאוכל. מאמנים שהם חברי או איי כמונו החיים על פי תוכנית זו, עוזרים לנו להבין וליישם עקרונות אלה בכל תחומי חיינו. ככל שאנו חיים את הצעדים, אנו זונחים גישות ישנות, ומגלים כי האוכל אינו מנהל יותר את חיינו. אלו מאיתנו הבוחרים לחיות את הצעדים, יום אחד בכל פעם, זוכים לדרך חיים חדשה הנותנת לנו חופש מתמשך מהכפייתיות שלנו לגבי האוכל.

אין דרישות מוקדמות. באים, נכנסים לחדר ומתקבלים בברכה.

אנחנו באו איי מקבלים בברכה כל אחד ואחת ללא תנאי קבלה. לא עוברים תהליך שקילה ואין צורך לתאם, לקבוע או להירשם מראש, אלא פשוט להגיע. אנו ממליצים להגיע ל- 6 פגישות לפחות ולהתרשם, לפני שתחליטו על ההמשך.

החברים החדשים חשובים לנו, ואנו עושים כמיטב יכולתנו כדי שיחושו בכך.

מוזמנים ליצור קשר בוואטסאפ למספר 054-9409920 או באימייל oa.israel1@gmail.com ונחזור אליכם.

חפשו לכם פגישה: פנים מול פנים, טלפונית, מקוונת (לרשימת הפגישות המקוונות).

כאשר אתם הולכים לפגישה או מצטרפים לפגישה ווירטואלית, אנו ממליצים להציג עצמכם כחדשים על מנת שהאדם שתפקידו להסביר לחדשים יוכל לפנות אליכם ולענות על שאלות שיתעוררו במהלך הפגישה.

מצורף עלון להורדה  “איך מתחילים? כל מה שחברים חדשים צריכים לדעת”

כל יום מתקיימות מספר פגישות. אנו מציעים מגוון דרכים על מנת שתמצאו את הפגישה הנוחה לכם: לפי עיר, יום, שעה, פרונטלית או וירטואלית (זום).

חפשו פגישה המתאימה לכם – לרשימת הפגישות

פרטים נוספים על אופי הפגישות ניתן לקבל במשרד בטל: 054-9409920.

תוכלו גם להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם – צרו קשר

חברי או איי הם גברים ונשים מכל רחבי העולם. חלקנו בעלי משקל עודף, ואילו אחרים אנורקטיים, בולימיים או במשקל גוף בריא. אך לא היינו מסוגלים לחיות את חיינו בחופשיות, האוכל והמשקל ניהלו את חיינו שלנו.

הסימפטומים שלנו עשויים להשתנות מאדם לאדם, אך יש לנו דבר אחד במשותף: אנו חסרי אונים מול האוכל שמנהל את חיינו. בעיה משותפת זו הובילה את החברים באו איי לחפש ולמצוא פתרון משותף בעזרת  שניים עשר הצעדים ו- שתיים עשרה המסורות ובאמצעות הכלים שאנו מציעים.

אם יש לכם בעיית אכילה כלשהי, אתם מתקבלים כאן בזרועות פתוחות.

או איי אינה תוכנית דתית ולא נדרשת כל אמונה דתית כתנאי לחברות בה.

באו איי מגוון רחב של אמונות ויש אף כאלה שאינם מאמינים. אין דרישה להאמין באלוהים.

למרות שניתן להזכיר את המילה אלוהים בפגישות, אנו מתייחסים ל”אלוהים” כפי שאנו מבינים אותו או אותה וכל חבר חופשי להגדיר זאת לעצמו.

אנו משתמשים גם במונח “כוח עליון” או “כוח חזק ממני”  שהם ביטויים המסמלים כוח גדול יותר  ממני.  כל חבר חופשי להגדיר את המשמעות של אלוהים עבורו.

הרעיון נולד בשנת 1958 כאשר רוזאן, מייסדת או איי, השתתפה בפגישה של “מהמרים כפייתיים אנונימיים” אשר כמו או איי, מבוססת על תוכנית 12 הצעדים של “אלכוהוליסטים אנונימיים” והבינה שתוכנית זו יכולה לעזור לה לרדת למשקל גוף בריא. שנתיים לאחר מכן, ב 19 בינואר 1960, בלוס אנג’לס קליפורניה, התקיימה פגישת או איי הראשונה ובה השתתפו רוזאן המייסדת, ג’ו וברניס, אשר הפכו להיות שלושת חברי או איי הראשונים בעולם.

כיום, מתקיימות בכל יום פגישות או איי ביותר מ – 75 מדינות ברחבי העולם.

“אחרי כישלונות חוזרים ונשנים בניסיון לשלוט באכילה שלנו ובמשקל גופנו, הגענו לפתרון מוצלח. הפתרון שלנו הוא תוכנית החלמה – תוכנית של שניים-עשר צעדים פשוטים.

דרך החיים שלנו, המבוססת על שניים-עשר הצעדים ושתיים-עשרה המסורות, הביאה לנו מרפא גופני, רגשי ורוחני שאיננו מהססים להגדירו כמופלא. זה עזר לנו, זה יעזור גם לך.”

הקדמה מתוך הספר שנים-עשר הצעדים ושתים-עשרה המסורות של אכלני יתר כפייתיים – לחנות

אז איך מתחילים?

אל תתעלמו מהבעיה! באו איי יש לנו מקום בשבילכם. מוזמנים ליצור קשר בוואטסאפ למספר 054-9409920 או באימייל oa.israel1@gmail.com ונחזור אליכם.

מוזמנים גם להצטרף לכל פגישה כדי להכיר את התוכנית

דילוג לתוכן